Yüzyüze Gazetesi'nin haberine göre, İYİ Parti Antalya İl Teşkilatı ile İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya arasında uzun zamandan beri yaşanan kriz devam ediyor.  Vekil Kaya’nın il başkanı Vahdet Afşin Karaca’nın görevden alınması için Ankara’da mekik dokumasına rağmen başarılı olamaması ve il başkanının yer aldığı hiçbir etkinliğe katılmaması partide de büyük rahatsızlık yaratıyor.  İsmini vermekten kaçınan birçok partili, adeta ağız birliği etmişçesine milletvekili Aykut Kaya’nın partiye ciddi anlamda zarar verdiğini ileri sürdü. Kaya ile ilgili kendilerine çok fazla şikayet geldiğini kaydeden partililer, “Genel Başkan Meral Akşener ve Genel Merkezin bu konuda yumruğunu masaya vurmasının zamanı geldi hatta geçiyor bile” diye konuştu.

“DİZAYN ETME” ÇABASI İÇİNDE

Kaya’nın her ilçede üst sıralara meclis üyesi yerleştirme ve dizayn etme çabası içine girdiğinin altını çizen partililer, “Aykut Kaya’nın kendi ilçesi olan Manavgat’ta çok bilinen ve desteklenen bir aday koymamız gerekiyordu. Ama olmadı ve ilçe başkan yardımcımızı aday yapmak zorunda kaldık. Adayımız kötü mü? Tabii ki de değil. Ama bu durumlarda beklenen, bütün kesimleri kucaklayacak bir adaydır. Sıkıntımız şu: Her ilçede üst sıralara meclis üyesi yerleştirme, dizayn etme gibi bir çalışma içerisine girdi. Bu da partililerimiz tarafından doğal olarak büyük tepki gördü. Örneğin Muratpaşa 1’inci sıraya kendi arkadaşını koydu. Böyle olunca, Muratpaşa Belediye Başkan Adayımız ve Muratpaşa İlçe Teşkilatı toplu olarak istifa etti. Bunların olmaması gerekiyordu. Manavgat 2’inci ve 3’üncü sıraya ısrarla iki kişiyi yazdı. Teşkilat bundan çok rahatsız oldu. Bunun yanından adaylar hiçbir şekilde hem çalışmıyor hem de ekonomik destek vermiyor. Alanya 6’ıncı sıraya yine ısrarla bir isim koymak istedi. Onu yapamadı ama o kişi istifa etti” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Başkan Topaloğlu mazbatasını aldı Başkan Topaloğlu mazbatasını aldı

“GÖLGE İL BAŞKANI” GİBİ

Kaya’nın korumaya çalıştığı bütün ilçelerin ve ilçe başkanlarının CHP’ye geçtiğini de hatırlatan partililer, eleştirilerini şöyle sürdürdü: “Örneğin Kepez ilçe başkanını korumak istemişti, o isim CHP’ye geçti. O da kontenjandan CHP 5’inci meclis üyesi oldu. Muratpaşa’da aynı şekilde. Yani sıkıntı çok büyük. Açıkçası Aykut Kaya, kendi işini yaparsa partimiz ve Antalya için daha iyi olur. Gölge il başkanı gibi davranması partimize ciddi anlamda zarar verdi ve hala da zarar vermeye devam ediyor. Siyasette arzu edilen herkesin kendi görev alanı içerisinde çalışmasıdır. Sonuçta siyasiler her zaman başarılı olmak ister. Siyasi partilerde özveriyle çalışan birçok görünmez kahraman vardır. Bu insanlar görevlerini yaparken ceplerinden de ciddi manada para harcar. Dolayısıyla bu şekilde tepeden inme isimlerle o insanları da rencide etmemek gerekir. Birilerinin partiyi dizayn etmeye çalışmasına gerek yoktur. Hak edenin bir yerlere gelmesi en doğru olanıdır. Aykut Kaya’nın il başkanı Vahdet Afşin Karaca’yı görevden aldırmak için Ankara’da ciddi anlamda çalıştığını da duymayan kalmadı. Ama ciddi manada baskı kurmasına rağmen onu da başaramadı.  Partililerin yaşanan bu sıkıntıları, Genel Başkan Meral Akşener’in Antalya ziyaretinde dile getirmeleri de bekleniyor.”  

HABER MERKEZİ