15:01 Antalya

KEMER BELEDİYESİ BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN AHMET ERKAL DESTEK EĞİTİM KURSU, KEMER'DEKİ TÜM ÖĞRENCİLERE ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ İÇİN ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞINA BAŞLADI.

14:59 Ekonomi

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) üyesi Ülkay Atmaca, geçmişte özellikle sürdürülebilir turizm konusunda etkin bir farkındalık yaratamadıklarının altını çizerek, “Bunun için gerekli alt yapıları, gelecekteki etkinliğini hesaplayamadık. Ancak bizler yeni bir nesile turizm sektörünü bırakıyoruz. Onlara bu serüvenlerinde yeni yaklaşımlar kazandırabiliriz. Gelin geleceğimize birlikte sahip çıkalım” dedi.

14:49 Gündem

Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Antalya Şube Başkanı Mustafa Karancı ve yönetimi, Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran ve Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk'ü makamında ziyaret etti. Ziyarette ilçelerin sorunları ve bu sorunları çözümleri konusunda işbirliği önerildi.

13:57 Gündem

Ziraat Mühendisleri Odası’nın önceki dönem başkanı Vural Şahin, Antalya’da ki 19 belediyenin 17’sini kazanan CHP’li belediye başkanlarıma çok sert eleştirilerde bulundu. Şahin, “Hayal kırıklığı yaşıyorum. Sürekli birbirinizi ziyaret eden fotoğraflarınızı görmekten artık gına geldi.  Daha 4 buçuk yıl var, gelin artık kolları sıvayın, sahalara inin ve çok çalışın” dedi.

12:42 Ekonomi

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Ticaret Bakanlığı’nın berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulamasında turizm bölgelerinin muaf tutulması gerektiğini söyledi.

12:30 Yaşam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından geçtiğimiz aylarda açıklanan “Emeklilere Ücretsiz Tatil” projesine başvurarak yurtlarda kalmaya hak kazanan vatandaşlar, Antalya’da tatilin tadını çıkarmaya başladı

12:20 Asayiş

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeliyle birlikte Barlar Sokağı’nda motosiklet denetimi yaptı. Akşam saatlerinde trafiğe kapatılan bölgedeki park halinde bulunan motosikletler, polis gözetiminde çekici vasıtasıyla çekildi.

12:02 Çevre

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Şirinyalı Mahallesi İsmet Gökşen Caddesi’nde yağmur suyu drenaj çalışması başlattı.

11:50 Gündem

Adrasan Gelişim Derneği (ADGE), Kumluca Belediyesine, beldedeki turizmin sorunlarını ve çözümlerini içeren bir rapor sundu.

11:48 Eğitim

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin ücretsiz Muratpaşa Gençlik Eğitim Merkezi’nde (MURGEM) üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerden yüzde 83’ü 4 yıllık fakülteler için tercih yapma hakkı kazandı. Aynı zamanda 2 öğrenci sözel puan türünde ilk 5 binlik dilime girme başarısı gösterirken, toplam 8 öğrenci ise farklı puan türlerine göre ilk 20 binde yer aldı.