Kuvvetli yağışların sağlık kurumlarını ve sağlık emekçilerini de olumsuz etkilediğini ifade eden Şükran İçöz, Kepez Devlet Hastanesi ve Sema Yazar Semt Polikliniğinin bazı bölümlerini su bastığını, göreve giden bazı ambulanslarında yollarda su içinde kaldığını, 112 Acil Çağrı Merkezinde de sistemsel sorunların yaşandığı ve eleman yetersizliğinden kaynaklı ciddi sıkıntılar oluştuğunu belirtti. Okulların tatil edilmesiyle çocukları olan sağlık emekçileri de ciddi sorun yaşamaktadır diyen Şükran İçöz yıllardır dile getirdiğimiz kamuda 7/24 kamusal kreş zorunluluğu bu tür afet durumlarında daha görünür hale geliyor. Bugün bir çok kamu emekçisi çocuklarını bırakacak bir yer bulamadığı için ciddi sıkıntı yaşıyor dedi.

Özel’den Mesut Kocagöz'ün tutuklanmasına tepki: Karar hukuki değil siyasidir Özel’den Mesut Kocagöz'ün tutuklanmasına tepki: Karar hukuki değil siyasidir

Yaşanan her doğal olay bir felakete dönüşüyor diyen Şükran İçöz sözlerine şöyle devam etti; sağlıksız kentleşmenin yarattığı sorunlar yanında "sağlıkta dönüşüm" adı altında uygulanan programlar ile sağlık emekçileri de; sağlıksız, güvenliksiz, kamuya ait olmayan, kiralık ASM'lerde hizmet vermekte zorlanmaktadır. Kamuya ait olan binaların ise yaşanacak her türlü olumsuz koşullarda (depremde, selde, yangında vb.) en az etkilemesi gereken yerler olması gerekirken; bu gün gördüğümüz gibi, bir yağışta bile su altında kalan semt polikliniklerinde hizmeti aksatacak şekilde ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Bir sağlık emekçisi ya da vatandaşın zarar görmesi halinde yaşam hakkını koruyamayan yöneticiler sorumludur. Bu nedenle denetimsiz, yandaşlara kar ettirme politikaları ile kamu sağlık kurumları ve binalarının inşa edilmesine son verilmelidir. İnsana yaraşır bir sistem kurma mücadelemiz devam edecek. Etkilenen tüm emekçilere ve halkımıza geçmiş olsun diyoruz.