Sümer, ilçedeki bir otelde Türkiye Yüzyılı’nda Kepez’in yüz akı 100 projesini tanıtmak amacıyla gazetecilerle buluştu. Sümer’e AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mehmet Çivik eşlik etti. Konuşmasına Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak başlayan Kepez Belediye Başkanı

Rıza Sümer, geçmiş dönemde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sümer, “İl başkanlığı dönemimde burada yer alan birçok arkadaşımızla mesaimiz oldu, sizlerin desteğiyle çok güzel eserler kazandık. 19 ilçemizin on dokuzunda güzel bir iz bıraktığımı düşünüyorum. Kepez üzerinden baktığımızda ise Çevre Yolu’nda ki köprülü kavşaklardan Kepez Devlet Hastanesi’ne hatta şehir hastanesine uzanan birçok yapıda emeğimiz var. Antalya Şehir hastanesinin programa alınmasında ve yerin tahsisinde il başkanı olarak görev yaptım. Belediye başkanlarımızla beraber şehre hizmetlerde bulunduk, Menderes Türel’in belediye başkanlığı döneminde Varsak ve EXPO alanına kadar devam eden raylı sistemde emeğimiz var” dedi.

Başkan Uysal: "Emeğin karşılığını ödeyememe kervanına asla katılmayacağız" Başkan Uysal: "Emeğin karşılığını ödeyememe kervanına asla katılmayacağız"

Saha çalışmalarını aktardı

Cumhur ittifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü’nün Kepez’de sunduğu hizmetlerin kesintisiz olarak devam edeceğini aktaran Sümer, yerel seçim öncesi gerçekleştirdiği saha çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Sümer, şu ifadelere yer verdi: “Hakan başkan Kepez ilçesinde görev yapmaya başladığı zaman ilçe şehrin arka bahçesiydi, şimdi vitrin haline geldi. Kepez’de 90 bin mülkiyet problemi olan gecekondu bulunuyordu, bu sorunu çözdük. Vatandaşlarımız tapularını aldı. 15 yıl içinde 1200 km yeni yol, 13 müze ve 7 kreş açtık, ilçemize 577 park kazandırdık. Bundan sonra yapılacak işlerde talepler değişti, vatandaşlarımız fiber optik alt yapı ne zaman gelecek sorusunu yöneltiyor. Ben bu soruları duydukça mutlu oluyorum. Çünkü siyasette üstlendiğimiz görevleri hizmet için bir vesile olarak görüyorum. İl başkanlığından sonra belediye başkan adayı olarak karşınızdayım, Kepez bizim kalemiz. Cumhur ittifakımızla birlikte ilçemizde 25 yıldır hiç kaybetmedik, güçlü bir teşkilatımız var. Kesintisiz hizmet kervanının kaldığı yerden devam edeceğine inanıyorum. Çünkü, saha çalışmalarımızda vatandaşlarımızla sohbetimizde yüz ifadeleri durumun akıbetini belli ediyor. Her gün sahadayım, günde 20’ye yakın programa katılıyorum, esnaf gezileri, pazar ziyaretleri yapıyorum. Kepez’de güzel bir tablo var, seçimi açık ara farklı bir sonuçla neticelendireceğimi biliyorum. Çalışma sistemimde önceliğim hiçbir zaman siyaset olmadı, önceliğim bu topluma hizmet etmek. Belediye başkanlığı siyasetten ayrı olan bir makam, o dönemde de siyaseti esas almadan topluma fayda sağlamayı amaç edinen çok güzel işler gerçekleştireceğiz”.

Kaynak: iha