Muratpaşa’da haftalık turlar satışa sunulacak Muratpaşa’da haftalık turlar satışa sunulacak

Sümer, Gazi Mahallesi’nde düzenlenen iftar programında ve Yeşilyurt Mahallesi’nde Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katılımıyla gerçekleşen toplantıda, mahalle sakinleriyle buluştu.

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mehmet Çivik, AK Parti Kadın Kolları Kepez İlçe Başkanı İlknur Kurt ve AK Parti Gençlik Kolları Kepez İlçe Başkanı Eyüp Akbalık’ın eşlik ettiği programlarda Sümer, konuşmasına 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü anarak başladı. Sümer, “Tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ’Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.’ Size söz veriyorum, görevimizi en iyi şekilde yaparak, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkacağız. Şehitlerimizin emanetine, vatanımız için çok çalışarak sahip çıkacağız” ifadelerine yer verdi.

“Rehabilitasyon köyleri inşa edeceğiz”

Kepez’i Antalya’nın en çok göç alan bölgesi yapan hizmetin 31 Mart’tan itibaren kaldığı yerden devam edeceğine dikkat çeken Rıza Sümer, ilçede gerçekleştireceği projeleri vatandaşlarla paylaştı. Türkiye Yüzyılı’nda Kepez’in yüz akı 100 proje hedefiyle yola çıkan Sümer, “İnsana, şehrimize ve çevreye yatırım yapacağız. Ailelerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz, emeklilerimiz ve esnafımız için sosyal belediyeciliği önemseyerek çalışacağız. Kepezin 68 mahallesini kalkındırarak, Türkiye Yüzyılı’na Kepez’den güçlü bir destek olacağız. Kepez’in tamamında kaldırımlar, yollar, sosyal tesisler dezavantajlı bireylerin kullanımına uygun hale getirilecek. Herkesin daha rahat erişebileceği bir Kepez hayal ediyoruz. İçerisinde engelli ailelerin de gönüllü olarak çalışabileceği, engellilerimizin doğal ortamda spor, sanat, kültür aktivitelerini yapabileceği rehabilitasyon köyleri inşa edeceğiz. Bir miras değil, emanet olarak gördüğümüz Kepezimizi, herkesin görmek istediği, yaşamak istediği bir Kepez’e dönüştürmeye geliyoruz” dedi.

Kaynak: iha