İddiaya göre, Hüseyin Ergen, İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi ve iş insanı Ayşen Kurt hakkında sosyal medyada hakaret içerikli paylaşımlar yapmıştı. Bu nedenle Ayşen Kurt’un eşi Yahya Kurt, Ergen’in vurulması için Ahmet Çelik ile para karşılığı anlaştı. Çelik, ilçe başkanı olduğu için saldırıyı gerçekleştiremeyeceğini belirterek bu teklifi reddetti. Ancak birkaç gün sonra Hüseyin Ergen ilçe başkanlığı görevinden alındı.

20 MİLYON LİRAYA ANLAŞTIKLARINI AMA PARANIN ÖDENMEĞİNİ İDDİA ETTİ 

Hüseyin Ergen, görevden alındıktan birkaç gün sonra Ayşen Kurt ile ilgili yaptığı paylaşım gerekçe gösterilerek, Ahmet Çelik’in adamı Selahattin Oğuz tarafından evinin önünde vuruldu. Saldırının ardından başlatılan soruşturmada Selahattin Oğuz ve azmettirici olduğu iddia edilen Ahmet Çelik gözaltına alındı. Çelik, sorgusunda kendisini iş insanı Yahya Kurt’un azmettirdiğini, 20 milyon liraya anlaştıklarını ancak paranın ödenmediğini iddia etti.

PARA SIZDIRMAK İÇİN İFTİRA ATTIĞINI SÖYLEDİ 

Bu ifade üzerine Yahya Kurt tutuklanırken, eşi Ayşen Kurt partideki görevinden istifa etti. Dört aydır tutuklu bulunan Yahya Kurt, birçok kez olayla ilgisi olmadığını, Ahmet Çelik’ten sadece Hüseyin Ergen’i sözlü olarak uyarmasını istediğini savundu. Mahkemeye sunduğu ses kayıtlarında, Ahmet Çelik’in kendisinden para sızdırmak için iftira attığını iddia etti.

Firari kurbanlıkları yakalama timleri göreve hazır Firari kurbanlıkları yakalama timleri göreve hazır

Geçtiğimiz hafta, dava ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Azmettirici olduğu iddia edilen Ahmet Çelik, mahkemeye ek ifade sundu. Çelik, beş yıldır tanıdığı Yahya Kurt’un Hüseyin Ergen’in vurulmasını istemediğini, borçları yüzünden para sızdırmak için iftira attığını belirtti. Yahya Kurt’un, eşine ağır hakaretler eden Hüseyin Ergen’in sözlü olarak uyarılmasını istediğini, fakat kendisinin Ergen’e ulaşamadığı için bu ricayı yerine getiremediğini söyledi. Ayrıca saldırgan Selahattin Oğuz’u tanımadığını ve ilk ifadesindeki iddialarından vicdani pişmanlık duyduğunu ifade etti.

Bu gelişmenin ardından Yahya Kurt’un avukatları, müvekkillerinin suçsuz olduğunu belirterek tahliye talebinde bulundu.

HABER MERKEZİ 

Editör: Antalya Saati