Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, "paylaşımlı yolcu taşımacılığı" olarak bilinen korsan taksi faaliyetlerine karşı verdikleri mücadelenin olumlu sonuçlar vermeye başladığını duyurdu. Alkan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) alınan bir kararla, korsan taşımacılık gibi yasal izni olmayan uygulamalara internet erişim engeli yetkisinin Reklam Kurulu'na verildiğini belirtti.Başkan Alkan, korsan taşımacılıkla mücadelede önemli adımlar attıklarını ve bu süreçte kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. Alkan, korsan taşımacılığın vatandaşların can ve mal güvenliği açısından risk teşkil ettiğini ve devletin vergi kaybına neden olduğunu vurguladı. Bu nedenle Antalya'daki taksi ve taşımacılık esnafıyla bir araya gelerek yol haritası oluşturduklarını ifade etti.

24 Nisan 2024 tarihinde Ankara'ya gerçekleştirilen ziyaretlerde, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın ve Antalya milletvekilleriyle görüşmeler yapıldı. Bu görüşmelerde, korsan taşımacılıkla ilgili çalışmalar aktarılırken, İçişleri Bakan Yardımcısı ve Antalya eski Valisi Münir Karaloğlu ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat'a da konu ile ilgili bilgiler sunuldu. Ayrıca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu ile yapılan görüşmede, korsan taksiyle mücadele konusundaki çalışmalar paylaşıldı.

Bir günlük otel ücreti ile bir ay tatil yapıyorlar Bir günlük otel ücreti ile bir ay tatil yapıyorlar

Mehmet Ali Alkan, TBMM'de yasalaşan kararla birlikte, korsan taksiyle mücadelede verdikleri emeklerin ve yaptıkları çalışmaların karşılığını almaya başladıklarını belirtti. Bu süreçte destek veren Antalya milletvekilleri ve diğer yetkililere teşekkürlerini iletti. Alkan, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak korsan taşımacılıkla mücadelede kararlı adımlar atmaya devam edeceklerini söyledi.

HABER MERKEZİ 

Editör: Antalya Saati