Kemer’in en büyük eksiklikleri arasında yer alan sinema salonunu Kemer’e kazandırmak için çalışma başlatan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, daha önce Cinemapink Genel Müdürü Selim Yavuzoğlu ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşme sonunda Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nun sinema salonuna çevrilmesi kararı alınmış ve salonda hem sinema hem de tiyatro oyunlarının sergilenebileceği belirtilmişti.

Dünyaca ünlü şarkıcı Alexandra Stan Antalya’da sahne aldı Dünyaca ünlü şarkıcı Alexandra Stan Antalya’da sahne aldı

Kemer Belediyesi ekipleri, Belediye Kültür Salonu’nda yapılacak olan sinema ve tiyatro salonu çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında salonda bulunan eski koltuklar ve ses yalıtım sistemleri tamamen söküldü.

Başkan Topaloğlu yaptığı açıklamada, “İlçemizdeki eksikliklerden biri de sinema salonuydu. Kemer Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya önem veriyoruz. Belediyemizin kültür salonunu hem sinema hem de tiyatro salonu olarak yeniden dizayn ediyoruz. Çalışmalarımıza başladık. En kısa sürede çalışmaları tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Vatandaşlarımız hem gündemdeki filmleri hem de tiyatro oyunlarını daha nitelikli bir ortamda izleyebilecek. Kemer’imize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: iha