İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi, 10 Şubat'ta gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı ile yeni dönemine başladı. Toplantı sonrasında yapılan Yönetim ve Delege seçimlerinde Mehmet Soner Akdoğan tekrar başkanlığa seçildi. Akdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada, "Projelerimizin birçoğunu gerçekleştirmiş bir yönetim olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

Birçok önemli isim katıldı

18’inci dönemini tamamlayan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi, yeni dönemini düzenlenen Genel Kurul Toplantısı ile karşıladı. İMO Antalya Şube Başkanı Mehmet Soner Akdoğan’ın 18’inci dönem çalışma raporunu sunduğu toplantıya, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı başta olmak üzere, CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, İYİ Parti Antalya Kepez Belediyesi Başkan Adayı İrfan Yılmaz, İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Sadullah Kabakuşak Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Baş Danışmanı Cem OĞUZ, Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yazman Üyesi Şevket Kılıç, Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İsmail İltemir, ATSO 44 Numaralı Mühendislik Meslek Komitesi Başkanı Adil Özen ve birçok İMO üyesi katıldı.

‘Gururluyuz’

Oda olarak yeni dönemi karşılamanın heyecanını yaşadıklarını kaydeden Akdoğan, meslekleri ve oda adına gidecek yolları olduğunu vurgulayarak, ‘’Mesleğimizin ve meslektaşlarımızın halen çözülmeyi bekleyen sorunları bulunmaktadır. Yetkin mühendislik başta olmak üzere, asgari mühendislik ücretleri, üniversite kontenjanları, yapı denetim sistemi ve kamuda çalışan meslektaşlarımızın sorunları gibi birçok problem çözüm beklemektedir’’ dedi. Geriye dönüp bakıldığında birçok projeyi gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşadıklarının altını çizen Akdoğan, ‘’Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren projelerimizi gerçekleştirmek için çalışmalar yaptık. Bugün geriye dönüp baktığımızda projelerimizin birçoğunu gerçekleştirmiş bir yönetim olmanın gururunu yaşıyoruz’’ diye konuştu.

‘19’uncu dönem hayırlı olsun’

Akdoğan, yeni dönem ile ilgili olarak mesleki temennilerde bulunurken, bilim, akıl, özgürlük, eşitlik, insan ve mühendis emeğine saygı gibi değerlere vurgu yaptı ve 19. dönemin mesleklerine, meslektaşlarına ve kente hayırlı olması temennisinde bulundu. Akdoğan, ‘’Bilimden, akıldan, özgürlükten, eşitlikten, insan ve mühendis emeğine saygı göstermekten, Cumhuriyet değerlerine, Atatürk ilke inkılaplarına sahip çıkmaktan ve dayanışma içinde olmaktan yana olan tutumumuzu her şart ve koşulda sürdüreceğiz’’ dedi.

Yeni yönetim kadrosu

Vali Şahin: "Türkiye Büyük Millet Meclisi kimliğini ilelebet yaşatmak bizlerin asli vazifesidir" Vali Şahin: "Türkiye Büyük Millet Meclisi kimliğini ilelebet yaşatmak bizlerin asli vazifesidir"

11 Şubat tarihinde Adem Tolunay Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen İMO 19’uncu Dönem seçimine tek liste olarak giren Mehmet Soner Akdoğan ve ekibi yeniden yönetim kuruluna seçildi. Yeni dönemde yönetim kadrosunda Akdoğan'ın yanı sıra Ebru Elmas, Ali Erman Aydın, Ayşenur Kalaycı, Engin Yergök, Halil Can Çivik ve İbrahim Koç bulunuyor.

HABER MERKEZİ