Kumluca'da 14 kişilik CHP İlçe Yönetimi'nden tam 11 kişi istifa etti ve Fahrettin Karaöz liderliğindeki yönetim yerini bıraktı. Genel Merkez'in Mustafa Köleoğlu'nu tekrar aday göstermesi, örgüt içinde moral bozukluğuna yol açtı ve bu istifalarla birlikte farklı bir döneme girildi.

Cem Kotan’a 86 milyon TL’ye kadar borçlanma ve sözleşme yapması yetkisi verildi Cem Kotan’a 86 milyon TL’ye kadar borçlanma ve sözleşme yapması yetkisi verildi

İstifa eden 11 ilçe yöneticisi, "Mustafa Köleoğlu'nun adaylığıyla seçimi kaybetme riskimiz var. Genel Merkez, belediye başkanı adaylığı konusunda doğru bir karar almadı. Bu adaylık seçimi tehlikeye attı. Ankara, uyarılara kulaklarını tıkadı" şeklinde konuşarak tepkilerini dile getirdiler. Ayrıca, Demokrat Parti'den (DP) Kumluca Belediye Başkan Adayı olan Antalya eski Milletvekili Aydın Özer'e destek vereceklerini ve Aydın Özer ile birlikte hareket edeceklerini belirterek, bu sebeple yönetimde kalmalarının 'etik' olmayacağını vurgulayarak istifa ettiklerini ifade ettiler.