5 Haziran Türkiye Çevre Haftası çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi de Çevre Haftası kapsamında Karaalioğlu Parkı Atatürk Spor Salonu’nda bir dizi etkinlik düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Erdal Yayıcı, Başkan Danışmanı Cem Oğuz, Lokman Atasoy, sivil toplum kuruluşu ve vatandaşların katıldığı Türkiye Çevre Haftası kutlaması saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Z L K F5524

Çevre İnovasyon Merkezi Türkiye’ye Örnek Oldu

‘En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’ ödülleri sahiplerini buldu ‘En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’ ödülleri sahiplerini buldu

Başkan Vekili Erdal Yayıcı, bilinçli bir kent oluşturmak amacıyla çevre eğitimi çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirtti. Yayıcı, “Çevre eğitimi ve bilinçlendirme çalışmalarını hassasiyetle yürütüyoruz. Çevre farkındalığının artırılması için çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. 2022 yılında hizmete açtığımız Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezimiz, kısa sürede büyük beğeni topladı ve ulusal ve uluslararası ödüller alarak Türkiye’ye örnek oldu” dedi.

Atıktan Değere Yarışması

Etkinlikler kapsamında düzenlenen 'Atıktan Değere Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Yarışmada Antalya Barosu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Eda Kevser Yıldız birinci, Fettah Tamince Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Zührenaz Erik ikinci, Gülşen Mehmet Fehti Diktaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Sultan Peker ve Yeşim Ersan ise üçüncü oldu.

İki Gün Boyunca Ziyarete Açık

Çevre Haftası kutlamalarında sanatçı Görkem Durmaz, Antalya Büyükşehir Belediyesi Bandosu ve Kent Orkestrası ile mini bir konser verdi. Ardından, Başkan Vekili Erdal Yayıcı, Büyükşehir Belediyesi ATASEM kursiyerlerinin hazırladığı geri dönüşebilir malzemelerden yapılmış eserlerin sergisini gezdi. Etkinlikler kapsamında ikinci el kıyafetler ve çeşitli malzemelerden oluşan 'Takas Etkinliği' de düzenlendi. Karaalioğlu Parkı Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen sergi ve takas etkinliği, 5 ve 6 Haziran günlerinde saat 18.00’a kadar ziyarete açık olacak.

Editör: Antalya Saati