Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı ile İYİ Parti Kepez Belediye Başkan Adaylığı düşürülen İrfan Yılmaz, seçim ofisinde Antalya basınıyla bir araya geldi. Toplantıya Kepez İlçe Başkanı Sadullah Kabakuşak, İYİ Parti Kepez Belediye Başkan Adayı olan kardeşi Aykut Yılmaz, eşi ve annesi de katıldı. Geçtiğimiz süreçte basının ve kamuoyunun da malumu olduğu üzere İl Seçim Kurulu tarafından adaylığının iptal edildiğini hatırlatan Yılmaz, “Yüksek öğrenimin bitiminden sonra 2006 yılında Antalya’da Baraj İnşaat isimli Taahhüt ve İnşaat firmasını ortaklarımla birlikte kurdum. 2007 yılı sonunda Antalya’nın o dönemki en büyük inşaat projelerinden birisi olan Antalya stadyumu, kapalı spor kompleksleri olan ihaleyi firmamla aldık.O dönem oldukça tartışmalara sebep olan Tamince grubunun elinden aldık. Ardından kısa dönem askerliğimin ardından aynı işi devam ettim. Akabinde spor kulübü başkanlığı ve dernek başkanlığı yaptım. 2014 yılında Türkiye’nin en genç meclis üyesi oldum ve Antalya Büyükşehir Meclisinde hizmetler verdim. Uzun yıllar çeşitli komisyonlarda görev aldım. 2019 yılında Genel Başkanımızın takdiriyle belediye meclis üyesi oldum. 2023 yılında partimin il başkan yardımcısı oldum. Son süreçte yine Genel Başkanımızın takdiriyle partimin Kepez Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildim. Hala YSK’nın vermiş olduğu mazbata ile partimin belediye meclis üyesiyim. Neden bunları anlatıyorum? YSK, benden başvurumu yapıp kabul ettikten sonra, 2008 yılında işyerindeki bir personelin kullandığı bilgisayardan ‘yasaklı siteden giriş yapıldığı’ gerekçesiyle açılmış bir davanın mahkeme kararını talep etti. Bu olay cumartesi günü saat 16.00’da biz Ankara da iken gerçekleşiyor. İlçe seçim kurulu da bu gerekçeyle eksik evrak olduğunu iddia etti. ” dedi.
 

4 SAATTE EVRAK TESLİM ETMEMİ İSTEDİLER 

Ankara programını tamamladıktan sonra talep edilen, davanın evrakını dosyaya sunduklarını söyleyen  Yılmaz, “Bizzat il ve ilçe başkanımız ile birlikte il Seçim Kurulu hakiminin yanına giderek böyle bir uygulamaya neden gerek duyulduğu sorduk. Aldığımız cevap; sunulan evrakın yeterli olmadığı, bizimle ilgili aynı mahkeme tarafından yeniden bir hüküm verilmesi ve bir duruşma yapılması gerektiği söylendi. Avukatlarımız hiçbir kanunu gerekçeye dayanmayan bu talebin mümkün olmadığını kendilerini beyan etti. Ancak bize ‘bunları yapmamanız halinde adaylığımızın mümkün olamayacağı söylendi’ dendi. Hali hazırda belediye meclis üyesi olduğumu vekendilerinin bana mazbata verdiğini vebu davanın hiçbir şekilde seçme ve seçilme hakkını bağlamadığını, gerekçeli kararın çok açık olduğunu beyan etmeme rağmen bana 4 saatte bu evrakları getirmem söylendi. Bizde mahkemeye başvurduk ve 4-5 gün sonra ilginç bir karar çıktı. Türk Ceza Kanunu’na göre böyle bir başvuruya gerek olmadığı, herhangi bir kısıtlılık durumu bulunmadığı ve karar verilmesine de gerek olmadığı ifade edilerektalebin reddine karar verildi. Yani mahkeme kısaca, ‘Beyefendi biz seni bir şeyden kısıtlamamışız, seninle ilgili bizim tekrar vereceğimiz hukukta öyle bir yöntem yok. Hatta o YSK’da ki hakimlere selam söyle bunu senden talep edemezler’ demek istedi.Ama böylelikle hakkımız yendi ve tabiri caizse bizim‘bağırta bağırta adaylığımızı yediler” diye konuştu.Whatsapp Image 2024 03 06 At 15.55.39

BUNLARLA BENİ DURDURAMAZLAR,  YILDIRAMAZLAR 

İrfan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ülkenin FETÖ kumpaslarında, Balyoz’da, Ergenekon’da Genel Kurmay Başkanını yargıladılar. Neden yargıladılar; terör örgütü üyesi olmaktan! O gün de biz sesimizi maalesef çıkartamadık ve bu ülkenin şerefli subayları, FETÖ’cüler tarafından yargılandı. Zamanında şirketimizde bu dosyayı oluşturan bütün polis ve adli merci ekibi, FETÖ’den ihraç edildi. Ama demek ki bizimle ilgili intikamları daha bitmemiş. Bu durum benim için şeref madalyasıdır. Çünkü ben kendimi biliyorum. Ben yolumdan dönmedim, dönmem. Korkmadım, korkmayacağım. Yılmadım, yılmayacağım. Buradan da dosta düşmana söylüyorum. Bunlarla beni durduramazlar, yıldıramazlar ve bıktıramazlar.”dedi.

Haber: BUSE YEŞİL