Sürdürülebilir bir gelecek için enerjinin verimli kullanımı her geçen gün daha büyük bir önem kazanıyor. Toplumun her kesiminde bu konuda farkındalık oluşturmak hedefiyle 2018 yılında Enerji Okuryazarlığı Projesi’ni hayata geçiren CK Enerji, ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik yaptığı çalışmalar ile dikkat çekiyor. Yıllardır projenin Akdeniz Bölgesi’ndeki ayağını üstlenen ve binlerce çocuğa ulaşan CK Enerji Akdeniz Elektrik, bu yıl da Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yeni bir eğitim ve iş birliği protokolüne imza attı.

ALKÜ ile POYD, turizm öğrencilerinin geleceğine imza attı ALKÜ ile POYD, turizm öğrencilerinin geleceğine imza attı

20 okulda verilecek

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Fahrettin Tunç tarafından imzalanan protokol çerçevesinde Antalya’da belirlenen 20 ilkokulda, 3. ve 4. sınıf öğrencilerine, “elektrik nedir, nasıl üretilir, güvenli elektrik kullanımı, enerji verimliliği, evde ve okulda enerji tasarrufu” gibi konular çocukların anlayabileceği dilde anlatılacak. Hedef, bu eğitimler ile yıl içinde 7 bin öğrenciye ulaşmak.

"Bilinçli enerji kullanım alışkanlığı"

“Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol ile geleceğin emaneti çocuklara, enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanma konusunda bir bilinç oluşmasına katkı sunmayı amaçladıklarını dile getiren Tunç, “Antalya, Burdur ve Isparta’da görevli tedarik şirketi olarak hizmet sunarken sosyal sorumluluk projelerinin de içinde yer almak ve sahip olduğumuz birikim ve uzmanlık ile toplumsal sorunların çözümüne destek olmak istiyoruz. Dünyamızın geleceğini tehdit eden iklim değişikliğine karşı hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Küçük yaşlarda oluşacak bilinçli enerji kullanım alışkanlığının hem bugünümüz hem de geleceğimiz açısından önemli olduğunu düşünüyor, Enerji Okuryazarlığı ile bu konuda bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu alanda atılacak her adım hem dünyanın geleceği hem de ülkemizin enerji arz güvenliğine destek olacaktır” dedi.