Kilit Grup ve Nirvana Hotels, sporu ve sporcuları desteklemek için büyük bir adım attı. Nirvana Cosmopolitan bünyesindeki Cosmos Sports Center, dünya çapında hızla büyüyen ve ilgi odağı olan padel sporunun Türkiye’deki en büyük destekçilerinden biri oldu. Teknik açıdan kusursuz üç ayrı padel kortunun açılışını takiben 1-5 Mayıs tarihleri arasında Uluslararası Padel Federasyonu Hakem Eğitimi Türkiye'de ilk kez Nirvana Cosmopolitan’da gerçekleşecek. Uluslararası Padel Federasyonu FIP Promotion 2024 Turnuvası ise Türkiye'de üçüncü, Antalya’da ise ilk kez 3-5 Mayıs tarihleri arasında yine Nirvana Cosmopolitan’da yapılacak.

Cosmos Sports Center'da 26 Nisan Cuma günü gerçekleşen basın toplantısında Türkiye'nin ilk Padel Hakem Eğitimi ve FIP Promotion 2024 Antalya hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. Cosmos Spor Center Sportif Direktörü Burçin Badem’in moderatörlüğündeki basın toplantısına Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu, Uluslarası Padel Federasyonu Türkiye Temsilcisi ve Türkiye Padel Yönetim Kurulu Üyesi Şöhret Pakiş, Uluslarası Padel Eski Başkan ve Genel Sekreteri Faal Uluslararası Padel Federasyonu Yönetim Kurulu Danışmanı Daniel Patti, Master Padel Antrenörü Fabian Gelibter yanı sıra Kilit Grup İcra Kurulu Üyesi Pelin Kilit Hüner ve Nirvana Hotels COO’su Ali Uçaş katıldı.

Whatsapp Image 2024 04 27 At 08.07.25

Türkiye Padel Yönetim Kurulu Üyesi Şöhret Pakiş, Nirvana Cosmopolitan ve Cosmos Sports Center yanı sıra turnuva sponsorları Cupra Türkiye ve As Teknolojik’e teşekkür ederek konuşmasına başladı. Son 10 yılda dünyanın en hızlı büyüyen sporu olan padelin şu anda 72 ülkede federasyonu bulunduğuna ve 25 milyon aktif oyuncusu olduğuna dikkat çeken Pakiş’i Kilit Grup Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Kilit Hüner izledi. Padelin tarihi gelişimindeki bir anekdota dikkat çeken Hüner şöyle devam etti: “1960'ların sonlarında evinde bir kort inşa eden Meksikalı Enrique Corcuera, tenis toplarının komşu evleri rahatsız ettiğini görünce kortun çevresini kapatıp topların basıncını düşürmeye çalışmış. Biz de komşularımızı çok önemseriz, hatta bu sporu biz de bulmuş olabilirdik. Türkiye’nin kültürü ve geleneksel davranış biçimleriyle oldukça uyumlu olan padel, sosyalleşmeyi destekleyen hatta sosyal yalnızlaşmanın önüne geçebilecek bir spor. Çok kolay öğrenilebilmesi ve her yaşa hitap etmesi de oldukça avantajlı. Biz Kilit Grup ve Nirvana Hotels olarak her zaman insan odaklı ve misafir memnuniyetini önemseyen kurum kültürümüzle çok uyumlu bulduğumuz padeli desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Şimdilik Nirvana Cosmopolitan’da üç kortla çıktığımız bu yolculuğu Nirvana Mediterranean Excellence ve Nirvana Dolce Vita’da devam ettireceğiz.”

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Nirvana Cosmopolitan’ın spora verdiği kesintisiz hizmet karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, padelin Antalya’daki nitelikli turizme çok önemli bir katkı sağlayacağına vurgu yaptı ve ekledi: “Antalya büyük bir padel merkezi, hatta padel turizmi çekim noktası olabilir. Antalya bir padel destinasyonu olmak için bütün şartlara sahip.”

Antalyasporlu atletler, bölgesel seçme yarışmalarından zaferle döndü Antalyasporlu atletler, bölgesel seçme yarışmalarından zaferle döndü

HABER| HASAN ERYİĞİT