Antalya merkezde yer alan Güzeloba, Yenigün, Kanal ve Cam Piramit Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören minikler, Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda düzenlenen törende mezuniyet heyecanı yaşadı. Minikler, yıl sonu gösterilerinde hazırladıkları dans şovlarıyla büyük beğeni topladı. Ailelerin de hazır bulunduğu programda, öğrenciler 2023-2024 eğitim öğretim döneminde elde ettikleri bilgi ve yetenekleri sahneleme imkanı buldu. Büyükşehir Belediyesi kreş öğrencilerinin gösterileri alkış toplarken, aileler çocuklarının performansları karşısında büyük mutluluk yaşadı.

Eğitimde fırsat eşitliği ve geleceğe yatırım

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Güven Ulutekin, yaptığı konuşmada, "Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve geleceğin nesillerini en iyi şekilde yetiştirmek bizim en büyük önceliğimizdir. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 14 ilçede 15 kreşimizle hizmet veriyoruz. Amacımız, sizlerin bize emanet ettiği çocukları Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, vatan sevgisiyle, ülkesine, milletine ve bayrağına bağlı bireyler olarak yetiştirmek" dedi.

19 ilçede 36 kreş ve 5 bin öğrenci hedefi

Kocagöz, LGS Türkiye birincilerinden Naz’ı makamında ağırladı Kocagöz, LGS Türkiye birincilerinden Naz’ı makamında ağırladı

Ulutekin, hedeflerinin 19 ilçede 36 kreş açarak 5 bin öğrenciye ulaşmak olduğunu ifade ederek, “Yeni açılan kreşlerle öğrenci sayımız 2 bine yaklaştı. Tasarruf tedbirlerine rağmen yeni kreşler açmaya devam edeceğiz. Bazı kreşlerimiz ücretsiz, bazıları ise ekonomik ve uygun fiyatlarla hizmet veriyor. Antalya genelinde bu projeyi yaygınlaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: iha