Seçim çalışmaları nedeniyle Antalya’ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bir otelde düzenlediği iftar programında organizasyon bozukluğu yaşandı. “Basınımızın güzide temsilcileri” diye selamlama yapılan toplantıya gazetecilere yapılan saygısızlık damga vurdu. Yaşananlara tepki gösteren bazı gazeteciler iftar yapmadan salonu terk etti.

Dün Antalya’ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; Serik, Döşemealtı ve Konyaaltı ilçelerinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Ardından şehir merkezindeki bir otelde partisinin il ve ilçe teşkilatı yöneticileri, STK temsilcileri ve gazetecilerle iftarda bir araya geldi. Akşener’in bu bulaşmaya basın daveti, “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, 19.03.2024 Salı Saat 18:30’da bir otel’de basın açıklaması yapacaktır. Ardından, siz kıymetli basın mensupları ilçe teşkilatları ile iftar programı olacaktır. Sizleri aramızda görmekten mutlu oluruz” şeklinde yapıldı.

İLK ŞAŞKINLIK BASIN TOPLANTISI YAPILMAMASI OLDU

Yapılan davete göre, iftar öncesi basın toplantısı olacak düşüncesiyle söz konusu otele giden gazeteciler ilk şaşkınlığı, basın toplantısı yapılmayacağını ve basın açıklamasının parti teşkilatları ve STK temsilcilerinin katılımıyla yapılacağını öğrenerek yaşadı.

GAZETECİLERDEN MASADAN KALKMALARI İSTENDİ

Ardından parti teşkilat üyeleri ve STK temsilcileriyle birlikte salona alınan gazeteciler, ikinci şaşkınlıklarını basın için yeterli sayıda yerin ayrılmamasıyla yaşadı. Gazetecilerin oturması için sadece 2 masa ayrılırken, toplantıya fazla sayıda gazetecinin gelmesiyle yer sorunu yaşandı ve bazı gazeteciler ayakta kaldı. Bu kriz, ayakta kalan gazetecilerin başka bir masaya oturtulmasıyla çözülürken, gazetecilere asıl saygısızlık Meral Akşener konuşmasına başladıktan sonra yapıldı. Bir görevli gelerek, Kaş teşkilatının üyeleri oturacağı için gazetecilerden masadan kalkmasını istedi ve zaten bütün masalar dolu olduğu için gazetecilerin oturabileceği başka bir masa da göstermedi.

GAZETECİLER SALONU TERK ETTİ

Masadan kalkmaları konusunda ısrar edilen gazeteciler, Akşener’in konuşmasının bitmesini beklemeden salonu terk etmek zorunda kaldı. Arkadaşlarının oruçlarını dahi açmadan salondan çıkmak zorunda kaldığını duyan diğer masalardaki bazı gazeteciler de yaşananlara tepki göstererek salondan çıktı. 

HABER MERKEZİ