AK Parti Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal'ın akrabası olan AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, Antalya'da özel bir hastanede geçirdiği bypass ameliyatının ardından hayatını kaybetti. Bu olayın ardından Erol'un ailesi, ameliyatı gerçekleştiren doktorlara dava açtı.

Ak Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Cokal 1638370814810

VEKİL ÇOKAL'IN ZORBALIK YAPTIĞI İDDİASI 

Antalya Sağlık İl Müdürlüğü de konuyla ilgili bir soruşturma başlattı. Erol'un ölümünün ardından Milletvekili Dr. Çokal, hastanede meslektaşlarına zorbalık yaptığı iddialarıyla gündeme geldi. İddiaya göre, Çokal ve yanındakiler hastanede doktor ve sağlık çalışanlarına saldırıda bulundu. Olaylara tanık olan hasta ve yakınları, Çokal ve beraberindekilerin davranışlarını zorbalık olarak nitelendirdi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Ailenin talebi üzerine Erol'un ölümüne ilişkin Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı. Otopsi sonucunda Erol Ailesi, ihmalle suçladıkları doktorlara ve hastaneye karşı dava açtı. Antalya Sağlık İl Müdürlüğü de ihmalle ilgili soruşturma başlattı. Milletvekili Çokal ve beraberindekilerin hastanede çıkardığı olaylar hakkında kimse şikayetçi olmadığı için bu iddialar soruşturmaya dahil edilmedi.

HABER MERKEZİ 

Akdeniz Üniversitesi Senatosu İsrail’i kınadı Akdeniz Üniversitesi Senatosu İsrail’i kınadı

Editör: Antalya Saati