Antalya, Burdur ve Isparta’da yaklaşık 36 bin 500 km2 hizmet alanında faaliyet gösteren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), bilgi ve uzmanlığını çağın teknolojik yenilikleri ile entegre ediyor. Görev bölgesindeki her noktaya her şartta kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunmayı hedefleyen AEDAŞ, olabilecek arızaların önlenmesi ve arıza tespitinde bünyesinde bulunan İnsansız Hava Aracı (İHA) ve dronlardan destek alıyor.

Interfresh Fuarı yüzde 200 büyüdü Interfresh Fuarı yüzde 200 büyüdü

"Olumsuz hava şartları ve zor arazi şartlarında acil destek kuvvetleri"

Olumsuz hava şartlarında, dağlık ve ormanlık bölgeler ile zorlu arazi şartlarında arızaların hızlı tespitini mümkün kılan 1 adet İHA ve 6 drone ile filosunu güçlendiren AEDAŞ, özellikle havai enerji nakil hatlarındaki olabilecek arızalara karşı acil destek kuvvetlerini göreve hazır bekletiyor.

AEDAŞ, 25 kişiden oluşan hat bakımı alanında uzmanlaşmış ekibine Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı insansız hava araçlarını kullanmaya yönelik özel eğitimler aldırarak acil durumlarda İHA aracılığı ile arıza tespiti için teknolojik alt yapısı ile sahada yer alıyor.

“Rutin hat taramaları ile arıza oluşmadan önüne geçiliyor”

AEDAŞ, zor arazi şartlarında arızaya çok daha hızlı ulaşmayı mümkün kılan İHA ve dronlar ile arızaların tespitinin yanı sıra, rutin hat taramaları ile ileride arıza oluşturabilecek sorunları önceden tespit edebiliyor.