İddiaya göre, Avukat Hakan Tüzen adliyede personel ve avukatların kullandığı tuvaleti kullanmak istediğinde, Başsavcı Gökhan Feyzoğlu tarafından engellendi. Feyzoğlu, Tüzen’in bu tuvaleti kullanamayacağını söyleyerek korumaları aracılığıyla avukatı zorla dışarı çıkarttırdı.Kaş Adliyesi’nde yaşanan bu olay karşısında Antalya Barosu’da tepkisini dile getirdi.

Kırcami’de yerel mahkemenin parselasyon iptal kararları istinaf mahkemesince kaldırıldı Kırcami’de yerel mahkemenin parselasyon iptal kararları istinaf mahkemesince kaldırıldı

Antalya Barosu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, olayın takipçisi olacaklarını belirtti. Baro'nun açıklaması şu şekilde:

"15.05.2024 tarihinde Kaş Adliyesi’nde meslektaşımız Avukat Hakan Tüzen; adliyede bulunan, tüm personel ve avukatların kullanımına açık olan tek tuvaleti kullanması nedeniyle Kaş Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Feyzoğlu tarafından sözlü şiddete uğramış, tuvaleti kullanmasına izin verilmemiş ve kolluk marifetiyle zorla kolundan ittirilmek suretiyle dışarı çıkarılmıştır.

Bu muameleyi kabul etmiyoruz. Bir Cumhuriyet Başsavcısı’nın asli görevleri ile ilgilenmesi gerekirken avukatların tuvalet ihtiyacını kendine dert etmesi üzücüdür. Kaş Cumhuriyet Başsavcısı’nın görevini layıkıyla yerine getirmediği ve kendisine duyulan güveni kaybettiği açıktır. Yaşanan olayın izah edilecek bir tarafı bulunmamaktadır.

Antalya Barosu olarak meslektaşlarımızın yanındayız. Yarın saat 12:00’de Kaş Adliyesi önünde yönetim kurulumuz basın açıklamasında bulunacak olup, tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz. Adalet Bakanlığı ve Hakimler Savcılar Kurulu’nu göreve çağırıyor, ilgili Cumhuriyet Başsavcısı ile yürütülecek sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

HABER MERKEZİ