Manavgat’ta miniklerin mezuniyet sevinci Manavgat’ta miniklerin mezuniyet sevinci

Kepez Belediyesi Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevlerinde 2023-2024 yılı eğitim ve öğretim dönemini tamamlayan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin, yılın ilk mezuniyet töreni Varsak ve Ahatlı şubelerinde yapıldı. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Ahatlı kreşinin mezuniyet törenine, Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, Belediye Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın, öğrenciler ve veliler katıldı. Çocukların ve ailelerinin bu mutlu gününe ortak olan Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, konuşmasına Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün sevgi ve selamlarını ileterek başladı. İnsan hayatında eğitimin önemini vurgulayan bir konuşma yapan Vekil Altekin, “Çocuklar çok saf ve temiz varlıklardır. Ağaç erken yaşta eğilir. Onların iyi eğitilmesi gelecekte sağlıklı bir birey olması adına kreşler ve anaokulları bu işin ilk basamağıdır” dedi.

"Atatürk sevdalısı gençler yetiştireceğiz"

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün, “İyiler iyidir, iyi insanlar daima iyi olurlar” sözlerini hatırlatarak konuşmasını sürdüren Başkan Vekili Altekin, “Biz de bu dönem Kepez Belediyesi kreşlerinde, eğitim tesislerinde öncelikli olarak iyi insanlar yetiştirmeyi sonra vatan sevdalısı, millet sevdalısı, bayrak sevdalısı, Atatürk sevdalısı gençler yetiştirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Bu noktada hiçbir siyasi ve yaşam tarzını dikkate almadan, herkese karşı objektif ve şeffaf olacağız. Kanun ve mevzuatlar çerçevesinde vatandaşlarımızın yanında olacağız. Yeni dönemde eğitim faaliyetlerinde ve kreş faaliyetlerinde bu tür sosyal projelerimizin amacı olan ekonomik alanda zorlanan anne ve babaların daima yanında olacağımızı bilmenizi isterim” diye konuştu.

Mezuniyet belgelerini alan öğrenciler, keplerini havaya fırlatarak, hayatları boyunca unutmayacakları bir anı yaşadılar.

Varsak Şubesi mezuniyet töreni

Kepez Belediyesi’nin Nasreddin Hoca Kreşleri’nin Varsak Şubesi mezuniyet töreni de aynı gün farklı bir saatte yine Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın da, Varsak Kreşi öğrenci ve velilerinin mezuniyet sevincine ortak oldu. Yalçın, öğrencilerin mezuniyet belgelerini tek tek takdim etti.

Kepez Belediyesi’nin Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin diğer şubelerinin de mezuniyet törenleri farklı gün ve saatlerde gerçekleştirilecek.

Kaynak: iha