Polisten kurban pazarında sahte para ve dolandırıcılık uyarısı Polisten kurban pazarında sahte para ve dolandırıcılık uyarısı

Kepez Belediyesi bünyesinde ilçenin 6 noktasında faaliyet gösteren Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinde mezuniyet heyecanı yaşandı. Ahatlı ve Varsak’tan sonra Erenköy Şubesi’nde düzenlenen mezuniyet törenine, çocukların coşkusu ve ailelerinin gururu damga vurdu.

Kepez Belediyesi’nin Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinde mezuniyet heyecanı yaşanıyor. Belediye bünyesinde ilçenin 6 noktasında faaliyet gösteren kreşlerde, yoğunluk nedeniyle şubelerin mezuniyet törenleri farklı gün ve saatlerde düzenleniyor. Ahatlı ve Varsak Şubelerinden sonra, Erenköy Şubesi’nin minik öğrencileri de mezuniyet sevincini doyasıya yaşadı. Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin de, çocukların coşkusuna ve ailelerin gururuna ortak oldu. Mimar Sinan Kongre Merkezi’ndeki mezuniyet törenine Belediye Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın ve öğrenci aileleri katıldı.

"Neşelerini, sevinçlerini paylaşarak çoğalttık"

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Vekili Altekin, sözlerine Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün selamlarını ileterek başladı. Vekil Altekin, “Erenköy Kreş ve Gündüz Bakım Evi olarak 2023-2024 öğretim yılını başarı ile tamamlamanın buruk sevincini yaşıyoruz. Çocuğunuz anaokuluna başladığı gün minik yürekleri sevinç ve heyecanla doluydu. Tam 9 ay boyunca biz büyüklerin bile bazen erken kalkmaya isyan ettiğimiz zamanlarda onlar küçük bedenleriyle ve uykulu gözlerle bıkmadan usanmadan ve her gün muhteşem bir enerjiyle okula koştular. Bizler neşelerini, sevinçlerini paylaşarak çoğalttık. Hüzünlerini ise kendi hüznümüz kabul edip azalttık” dedi.

"Azami gayret gösterdik"

Altekin konuşmasının devamında, "Sevgili anne ve babalar, çocuğunuzu bize büyük bir heyecanla ‘Acaba alışabilecek mi?’ kaygıları ile teslim ettiniz. Eğitim kadromuzla birlikte bizler, Mesut Başkanımızın, söylediği gibi dini, dili, ırkı ne olursa olsun iyi insanlar iyidir, sözünü şiar edinerek evlatlarımızı vatanını milletini bayrağını devletini seven iyi insanlar olarak yetiştirmeyi amaç edindik. Bizler emanet ettiğiniz değerli varlıklara gücümüz yettiğince önce sevgi ve ilgimizi daha sonra bilgimizi sunduk. İleriki yıllardaki eğitim hayatlarını sağlam temellere oturtmak için azami gayret gösterdik. Bu hedeflerde emeği geçen tüm eğitim kadromuza ve yardımcı personelimize şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

"Aldığımız emanetleri sevgi ve bilgi ile donattık"

"Şimdi ayrılık vakti geldi" diyerek, çok sevdikleri çocuklardan ayrılmanın hüznü içinde olduklarını bildiren Başkan Vekili Altekin, "Bizler 9 ay önce teslim aldığımız emanetleri sevgiyle ve bilgiyle donatılmış olarak sizlere teslim ediyoruz. Eğitim yılı içerisinde yardım ve desteklerini esirgemeyen ve çocuklarının eğitimine katkıda bulunan siz değerli anne ve babalara çok teşekkür ediyoruz. Kendisi de dede olan Mesut Başkanımız, burada olmayı ne kadar çok istediğini ve olamadığı için yaşadığı hüznü de sizlere iletmek isterim. Başkanımızın en kısa sürede aramızda olmasını ve Kepez’in çocuklarının Mesut dedelerine kavuşması için yüce Türk adaletinin vereceği hakkaniyetli kararları heyecanla bekliyoruz. Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz ile birlikte çocuklarınızın nice başarılarını sağlık ve mutluluk içinde yaşamasını diler, tüm ailelere sağlıklı yarınlar diliyoruz" diye konuştu. Ailelerin duygusal anlar yaşadığı törende, öğrencilere mezuniyet diplomalarını Başkan Vekili Altekin, takdim etti.

Kaynak: iha