Gerçekleştirilen birlik meclis toplantısına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve turizmciler katıldı. Toplantı, saygı duruşunda bulunulmasının ardından ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplam 12 maddenin görüşüldüğü toplantıda, ilk olarak birlik başkanlığı seçimi yapıldı.

BAŞKAN BÖCEK ANTAB BAŞKANI SEÇİLDİ

Gizli oyla yapılan seçimlerde Antalya’nın tüm ilçelerini kapsayan ve şehrin tanıtımına yönelik çalışmaların bütüncül bir anlayışla yapılmasını hedefleyen birliğin başkanlığına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçildi.

Muratpaşa’da bayram hazırlığı Muratpaşa’da bayram hazırlığı

BAŞKANVEKİLLERİ VE ENCÜMEN BELLİ OLDU

Toplantıda, Meclis 1. Başkan Vekili olarak Mehmet Ali Yılmaz, Meclis 2. Başkan Vekili olarak Kerem Kaya Turan seçildi. Divan Katipliklerine Müge Gezginci Ünsal ile Aslı Deniz Ülker Doğrul’un seçildiği toplantıda Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Kaş Belediye Başkanı Erol Demirhan ve turizmci Kadir Derel encümen üyeleri olarak belirlendi.

KOMİSYONLAR BELİRLENDİ

ANTAB Olağan Toplantısı'nda Komisyon üyeleri de belirlendi. Plan Bütçe Komisyonu; Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Serik Belediye Başkanı Kadir Kumbul, Akseki Belediye Başkanı İlkay Akça’dan oluşurken, Kültür ve Turizm Komisyonu’na Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Demre Belediye Başkanı Fahri Duran, Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu ve turizmci Murat Ziya Baykal seçildi.

Kemer Belediyesi / Basın Bülteni

Editör: Antalya Saati