Alanya Belediyesi, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından düzenlenen "En İyi Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme Etkinlikleri 2023 Ödülleri"nde 4. kez üst üste ödüle layık görüldü.

Antalya’da oy sayımı devam ediyor Antalya’da oy sayımı devam ediyor

Alanya Belediyesi, "En İyi Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme Etkinlikleri 2023 Ödülleri"nde 4. kez ödül sahibi oldu. Alanya Belediyesi ödülünü, 9 Mart’ta Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın 30. Yıldönümü Kutlaması ve Çevre Ödül Töreni ile teslim aldı. Jüri değerlendirmesi Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi, Başkent Üniversitesi Sürdürülebilir Çevre Uygulama ve Araştırma Merkezi-BÜÇEM ve Doğa Koruma Merkezi’nden oluşan uzmanlar tarafından yapılan ödül, TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Abdulkadir Ateş tarafından Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa’ya teslim edildi.

Bir ödül de Rubi Platinum Otel’e

2023 Yılı En İyi Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme Etkinlikleri Ödülleri kapsamında Alanya Belediyesi 4. kez üst üste ödül alırken, Mavi Bayrak Programı’nı başarı ile sürdüren Rubi Platinum Otel de bu yıl ilk kez tesis plajı kategorisinde ‘En İyi Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme Etkinlikleri 2023 Ödülü’ne layık görüldü. Böylece Alanya olarak 2 çevre ödülü almaya hak kazanıldı. Bunun yanı sıra Mavi Bayrak Programı kapsamında çevre, eğitim ve bilinçlendirme etkinliklerine dair sunduğu dosya ve etkinlik kapsamı açısından başarılı bulunan Rubi Platinum Otel, Alanya’da ödül alan ilk tesis (otel) plajı olma özelliğine sahip oldu.